Tue. Oct 16th, 2018

Bale pasa de gol senzationala, Modric gol si pasa de gol pentru Croatia

Gareth Bale a fost titular in victoria nationalei sale in fata Ciprului, scor 2-1. Starul lui Real Madrid a fost declarat omul meciului de catre presa galeza si a reusit o pasa de gol fabuloasa la reusita lui Robson-Kanu (vezi video). Internationalul galez a incasat si un cartonas galben in minutul 48 al partidei. Cu aceasta victorie, Tara Galilor este lider dupa trei meciuri in grupa preliminara cu 7 puncte si un meci mai mult disputat decat Belgia si Israel.

Cu Luka Modric in teren, Croatia a zdrobit Azerbaidjan cu scorul de 6-0. Madrilenul a fost tiular si a pasat decisiv la golul marcat de Brozovic inainte de pauza. In minutul 57, Modric si-a trecut si numele pe lista marcatorilor dupa ce a transformat un penalty, iar trei minute mai tarziu a fost inlocui de Alen Halilovic. Croatia este lider in grupa sa preliminara cu maxim de puncte dupa trei jocuri si un golaveraj zdrobitor: 9-0. Modric et comp depasesc Italia, Norvegia si Bulgaria in clasament.