Debut victorios pentru Zidane pe banca Castillei: Real Madrid Castilla-Guadalajara 1-0

Browse By

Zinedine Zidane a debutat cu dreptul pe banca echipei Real Madrid Castilla, care a invins cu scorul de 1-0 gruparea Guadalajara. Lozano a marcat singurul gol al madrilenilor dupa o excelenta actiune a lui Kiko Femenia in banda stanga. Castilla a folosit doua echipe diferite in cele doua reprize ale jocului de debut al lui Zizou, iar unul dintre jucatorii care a impresionat in acest meci a fost gigantul finlandez Eero Markkanen, care s-a demonstrat extrem de util jocului tinerei echipe merengue.

Zidane a decis sa inceapa meciul cu un 4-3-2-1, dar a schimbat pe parcursul jocului echipa intr-un 4-4-2. Ruben Yanez a fost titular intre buturi, Arroyo a jucat in dreapta, Dani Suarez si tanarul Jaime in centrul defensivei, Javi Noblejas in stanga. Linia mediana a inceput cu Lucas Torro, Fran Pastro si Aguza, in timp ce Christian Benavente si Burgui au fost folositi in spatele atacantului finlandez Markkanen. Dupa pauza au mai intrat Alfonso, Femenia, Ruben, Pulido, Caballo, Rai, Melero, Carrallo si Oscar Plano acestia fiind distribuiti intr-un 4-4-2 in romb. Cei mai buni jucatori blanco au fost Femenia, Markannen si Benavente.