OFICIAL: Cristiano Ronaldo nu joaca la Vallecano, dar este apt pentru Manchester

Browse By

“Nu” in La Liga, “da” in Champions League. Cristiano Ronaldo nu va putea evolua sambata contra lui Rayo Vallecano, dar va fi prezent marti in Liga Campionilor cu Manchester City dupa ultimele investigatii facute astazi. Batalia de la Vallecas care ii asteapta pe vikingi se va desfasura fara cel mai important jucator merengue, dupa ce Cristiano Ronaldo a fost anuntat astazi ca trebuie sa faca pauza. Supraincarcatura musculara de care sufera super starul lusitan il impiedica pe Cristiano sa evolueze contra trupei lui Paco Jemez. Din fericire, Ronaldo va fi apt pentru deplasarea de la Manchester se arata intr-un comunicat al clubului Real Madrid.

Ronaldo a bifat in acest sezon 3959 de minute in 44 de jocuri, perioada in care a punctat de 47 de ori si a pasat de alte 15 ori decisiv. Lusitanul are 16 goluri marcate in 10 meciuri de Liga Campionilor si alte 31 de goluri in 34 de jocuri in La Liga. 7 dintre golurile sale din acest sezon au fost marcate din postura atacantului de careu, iar 4 din pasele sale decisive au venit din acelasi rol. Anul trecut, Cristiano a bifat 54 de meciuri si a marcat de 61 de ori in 4638 de minute, dar in urma cu doi ani a jucat mai putin reusind 51 de goluri in 47 de meciuri, o performanta pe care teoretic o poate depasi in acest sezon.

Cum va arata Real Madrid cu Rayo

4-4-2: Keylor – Danilo, Pepe, Ramos, Nacho – Kroos, Modric, James, Isco – Bale, Benzema.

Read More
  • Valdano

Keylor-Danilo,Nacho,Ramos,Arbeloa-James, Kovacic, Isco- Lucas, Jese, Bale
    Eu asa as incepe…mai ales ca astfel se vor mai odihni si Marcelo,Modric, Kroos,

• parol

Mai bine asa. Sa fie 100% cu City e mai important. Pe Rayo ii batem si fara el.

• psycho

de la cazatura aia?!
    in fine,are nevoie si el de o mica pauza.
    vedem cum mai este viata fara el si speram la o revenire fructuoasa in ucl.

• Rileyy

Cica inainte de cazatura a avut probleme

• psycho

nu ma astept la o plimbare prin parc maine cu rayo.

• Vlad Vld

asta inseamna sa joci fara mijl defensiv. rayo nu pacaleste fotbalul.chiar joaca

• psycho

au jucat si in tur dar scorul si eliminarile ne-au orbit.

• psycho

urat,trebuie schimbat ceva repede.

• psycho

asta nu e rezultat pe care sa cresti pentru saptamana viitorare in ucl.

• SDD

parca e cu totul alta echipa fara Cristiano…

• psycho

casemiro,carva.

• psycho

modric

• SDD

da, stiu ca mai avem si alti absenti, dar nu e acelasi lucru nici in atac, mai ales in fata portii sau la faze fixe.

• psycho

mie jeje mi se pare ca nu se implica suficient.

• Vlad Vld

nici benz nu prea

• psycho

culmea,a facut mai mult decat spaniolul pana a iesit.

• parol

urata vreme…zici ca se joaca la manchester nu in madrid

• parol

pacat ca ne batem joc de ocazii clare

• SDD

“noroc pentru real madrid cu aceasta executie modesta….”

• Vlad Vld

inteleg ca tereul e varza dar si ei joaca pe acelasi…ar trebui sa insistam cu suturi…nu putem sa aruncam mingi lu jese in careu.nu stie ce sa faca

• parol

am fost la baie … de ce l-au schimbat pe benzema?

Accidentare.

• parol

wow..

Asa am zis si eu…

Kovacic si Danilo sunt praf – pamant de flori. Sunt foarte, dar foarte dezamagit de Isco, cat de inutil poate fi acest baiat…
    Jese sa lase gura pe veci. Zero implicare, zero realizari.
    Si Zidane ar fi trebuit sa miste pana acum. Modric trebuia introdus de prin minutul 20 in locul lui Kovacic. Sper sa-l vad pe James in repriza a doua. Niciodata Isco nu poate fi titular in dauna lui James.

• RM♥RM♥Siempre Real

Daca si Isco a jucat binisor, eu nu mai ma uit la fotbal niciodata..Du-te frate cu isco ca este praf rau..Tine de mingea aia ca prostu..

• Marine Blue

Isco a fost unul dintre cei mai slabi jucători ai Realului.

Isco a fost cel mai slab. Pacat ca nu stie sa dea drumul la mingea aia si o tine numai pentru el..Silva de City este cu 10 clase peste Isco..

Bale are alura unui gigant printre pitici, raportandu-ne la unii dintre coechipierii sai. Omul asta m-a convins, si el e ,,de p… madre,, – la fel ca Ronaldo. Nici o secunda nu si-a schimbat atitudinea din teren. S-a aparat de doua ori mai mult si mai bine decat Kovacic, alergand de doua ori mai mult decat Jese.

• psycho

hai baieti ca avem nevoie de inca unu’ in ate.

• psycho

la dracu,aia au cazut fizic..mai mult os.

• psycho

ne batem joc de oportunitatile avute.

• SDD

hai Bale ca se poate.
    toti de pe centru de la ei (fundasi si mijlocasi) au galben, poate scoate si un rosu

• Vlad Vld

daca marcelo n ar fi asa superficial in unele faze…

• psycho

sunati la 112,sinucideri in direct pe diji!

• psycho

..a dus discutia la rat si la msn mizeria de pe dolce!

• psycho

sa o sugeti toti din presa sportiva romaneasca !!!

• psycho

asta aproape a spus ca e o victorie nemeritata pe dolce

• psycho

o acadea bineinteles

• psycho

asta da meci de moral bun inainte de ucl.

• Vlad Vld

scz pt off topic da am ramas masca newcastle a egalat livpool…a mai luat un pct

bre, eu fac misto de benitez dar meciul asta i-a aratat clasa.

• SDD

ce bine arata clasamentul cu noi in varf

• Vlad Vld

fac un print screen

• SDD

speram sa nu fie nevoie sa ne amintim de ea prin prisma printscreenului, ci sa ramana in arhive 🙂

• psycho

si acum presiunea este dincolo.
    acum dupa mai degraba as spune ca ne-am facut singuri grea viata la ce fotbal a aratat rayo.
    bravo ZZ !

n-a jucat rau Rayo. A jucat cat a putut.

• zece

Paco Jemez parca e copilul lui Wenger

• psycho

chiar sunt vesel

• SDD

asta trebuia sa se intample si sezonul trecut cu Valencia (scor final 2-2,condusi cu 2-0) dar Cristiano n-a putut sa transforme penalty-ul din finalul primei reprize.

• Vlad Vld

Isco a fost unul dintre cei mai slabi jucători ai Realului. Din nou a fost frâna trasa în jocul nostru , a fost extrem de lent in tot ceea ce a făcut și a GÂNDIT. Cred ca a pierdut (oferit adversarului) aproape 15 baloane.Aproape de el la acest capitol a fost si Marcelo ,care parca crede ca adversarii se speria numai când aude numele lui… Dintre cei care au intrat ca titulari , Jesse si Kovacic si-au aratat limitele iar Varane si-a oprit cresterea (s-a plafonat0

Vamos Real Hasta El Final!

• Pablito

Isco si cu James din nou slabi..daca al doilea inca nu si-a revenit dupa accidentarea aia primul e cu gandul la un transfer clar…nu pot sa imi explic cum un jucator cu talentul lui trage echipa in jos

• Pablito

Si-a revenit kroos..a inceput sa joace kroos..incredibil..de vreo 3-4 meciuri neamtul chiar joaca altceva…