Ehipa noastră se prezintă la meciul cu Eibar într-un moment în care trebuie să confirme forma bună în care se află, cu lotul aproape complet la antrenamente dar fără Vini Jr ( gastroenterită ), Hazard și Isco ușor accidentați.
Revin atacanții deci Zizou va avea multe variante pe banca de rezerve, contra echipei Eibar cu o apărare foarte bună dar cu un atac într-o formă slabă. Echipa de start va cuprinde apărarea titulară, mijlocul cu Casemiro, revenit după suspendare, Valverde apt pentru minim 70 de minute de luptă și Toni într-o formă de zile mari. Atacul rămâne marea noastră problemă în fața unei echipe care se închide foarte bine.
Mizăm pe forma bună a lui Karim Benzema, revenirea lui Asensio după o accidentare ce lasă urme adânci în randamentul oricărui fotbalist și Rodrygo Goes cel ce poate face diferența oricând printr-o centrare, dribling sau o poziționare potrivită la o fază de atac.
Hala Madrid!